Rozpad małżeństwa bardzo często jest trudnym i wyczerpującym emocjonalnie przeżyciem. Chcąc zakończyć wszystkie formalności jak najszybciej, wiele osób decyduje się od razu na rozwód bez orzekania o winie. Nie zawsze jednak jest to dobry wybór. Oczeczenie o winie może mieć ogromny wpływ na kwestie takie jak opieka nad dziećmi czy alimenty. Podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na rozwód z orzeczeniem o winie, a kiedy bez.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na rozwód z orzeczeniem o winie?

Istnieją sytuacje, gdy faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie rozwód bez orzekania o winie – na przykład gdy nie ma dzieci, majątku do podziału, a obydwie strony są zgodne co do tego, na jakich warunkach chcą się rozstać. Dzięki temu rozwód zakończy się szybko i bez zbędnych formalności. Jeżeli czujemy jednak, że mamy szansę uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie małżonka, warto się o niego postarać. Szczególnie istotne jest to w sytuacji, gdy czeka nas batalia o ustanowienie praw do opieki nad dziećmi, alimenty lub podział majątku.

Jak udowodnić winę małżonka?

Próby udowodnienia winy małżonka na własną rękę mogą być bardzo trudne i wyczerpujące emocjonalnie. Próbując samodzielnie zdobyć dowody istnieje duże ryzyko, że popełnimy poważne błędy, które spowodują, że zdemaskujemy się przedwcześnie lub naruszymy prawo, co sprawi, że sąd zakwestionuje przedstawione przez nas materiały.

Z tego powodu o wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnego detektywa. Warto wybrać biuro detektywistyczne, które zatrudnia specjalistów doświadczonych w sprawach rozwodowych (na przykład: detektyw.com.pl). Chociaż usługi detektywa to dodatkowy koszt, warto go ponieść, jeśli w grę wchodzi kwestia zachowania znacznej części majątku, lub, co o wiele ważniejsze – praw do opieki nad dziećmi.

Rozwód z orzekaniem o winie jest bardziej długotrwały niż bez, jednak jeżeli przygotujemy się rzetelnie do rozprawy i – na przykład z pomocą doświadczonego detektywa – zgromadzimy niepodważalne dowody, to rozprawa przebiegnie szybko i sprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here