Bezprzewodowe odkurzacze to urządzenia, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu

0
163

Odkurzanie domu to jedna z najbardziej prozaicznych czynności. Wykonuje się ją kilkanaście razy w miesiącu, dlatego też warto maksymalnie ułatwić sobie życie i wyposażyć się w nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy. Do jego zasilania wykorzystywane są pojemne akumulatory o wysokiej wydajności prądowej, które pozwalają na pracę praktycznie w każdym miejscu. Bezprzewodowe odkurzacze sprzedawane są w kilku rodzajach, z których każdy dedykowany jest nieco innym zastosowaniom. Który z nich wybrać?

Bezprzewodowe odkurzacze to przyszłość urządzeń do sprzątania mieszkań

Wraz z niezaprzeczalnym postępem technologicznym zmieniają się nie tylko elektronarzędzia budowlane, lecz również urządzenia AGD do utrzymywania porządku w domu. Najlepszym tego przykładem mogą być bezprzewodowe odkurzacze, które łączą w sobie wysoką siłę ssania, zapewniając jednocześnie niczym nieograniczoną swobodę pracy. Całkowicie eliminuje to konieczność podłączania przewodu zasilającego do gniazdka elektrycznego, a co za tym idzie, pozwala na korzystanie ze sprzętu w dowolnej lokalizacji. Brak kabla ułatwia też manewrowanie odkurzaczem bezprzewodowym pomiędzy meblami. Dzięki temu można skupić się tylko i wyłącznie na czyszczeniu pomieszczenia, zapominając o kłopotliwym pilnowaniu przewodu.

To samo dotyczy także samej kwestii wolnego gniazdka elektrycznego. Bezprzewodowy odkurzacz zapewnia kilkadziesiąt minut ciągłej pracy, umożliwiając sprzątnięcie nawet największej powierzchni na jednym naładowaniu akumulatora. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych domów jednorodzinnych oraz przestrzeni biurowych, w których kabel zasilający nie byłby w stanie wystarczyć do zasilenia sprzętu. Bezprzewodowe odkurzacze charakteryzują się też niezwykle wysoką ergonomią. Korzystając z nich, nie trzeba się martwić o przekroczenie maksymalnej długości kabla zasilającego. Wystarczy tylko umieścić w nim naładowany akumulator i rozpocząć pracę. Co więcej, rynek odkurzaczy bezprzewodowych ciągle rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie. Obecnie, w ofercie dobrych sklepów z elektronarzędziami można już kupić praktycznie każdy rodzaj odkurzacza – poczynając od wariantów ręcznych, przez niezwykle wydajne sprzęty przemysłowe lub piorące, a kończąc na innowacyjnych odkurzaczach pionowych. Umożliwia to zakupienie sprzętu idealnie dopasowanego do swoich potrzeb oraz posiadanego budżetu.


Odkurzacz Mebato, źródło: https://domitech.pl/odkurzacz.

Najpopularniejsze rodzaje bezprzewodowych odkurzaczy

Mówiąc o bezprzewodowych odkurzaczach, warto wymienić trzy podstawowe rodzaje sprzętów z tej rodziny. Chociaż każdy z nich pełni tę samą funkcję, to pomiędzy poszczególnymi wariantami można wyodrębnić kilka zasadniczych różnic. Jak zatem prezentują się nowoczesne bezprzewodowe odkurzacze? Odkurzacze pionowe to jedne z najpopularniejszych rodzajów odkurzaczy akumulatorowych na rynku. Charakteryzują się ergonomicznym kształtem, który został całkowicie pozbawiony klasycznej elastycznej rury ssącej. Zamiast niej sprzęty te zostały wyposażone w sztywny przewód bezpośrednio łączący ze sobą ssawkę oraz zbiornik na śmieci, nad którym zamontowany został silnik prądu stałego. Takie połączenie pozwala znacząco zminimalizować wielkość całego urządzenia, a także jego wagę. Dzięki temu odkurzaczem pionowym można niezwykle łatwo manewrować w ciasnych przestrzeniach, a także czyścić powierzchnie znajdujące się pod meblami. Przemyślana konstrukcja pionowego odkurzacza ułatwia też przenoszenie go oraz składowanie po zakończeniu pracy. Jednak zdecydowanie największą zaletą odkurzaczy pionowych jest ich ogromna poręczność. Dzięki niewielkiej wadze oraz zastosowaniu energooszczędnych silników urządzenia te są niezwykle proste w obsłudze. Mogą korzystać z nich osoby o nieco ograniczonej ruchomości, a także dzieci, co umożliwia sprawiedliwe delegowanie domowych obowiązków. Oprócz tego wiele modeli odkurzaczy pionowych wyposażonych jest także w specjalne końcówki, które ułatwiają odkurzanie tapicerki czy schodów. W połączeniu z możliwością regulacji siły ssania pozwala to odkurzać praktycznie każdą powierzchnię – od wykładzin z tworzyw sztucznych, przez miękkie dywany perskie, aż po twarde podłogi.


Bezprzewodowy odkurzacz Makita, źródło: https://domitech.pl/odkurzacz-bezprzewodowy

Odkurzacze przemysłowe – ogromna moc ssąca i zdolność od usuwania każdego rodzaju zabrudzeń

Bezprzewodowe odkurzacze przemysłowe to propozycja adresowana dla posiadaczy domów jednorodzinnych o większej powierzchni, którzy dodatkowo są zainteresowani regularnym majsterkowaniem. Sprzęty te charakteryzują się znacznie większą mocą ssącą oraz zbiornikami na odpady o większej pojemności. Ułatwia to sprzątanie dużych obszarów bez konieczności częstego opróżniania pojemnika urządzenia. Odkurzacze bezprzewodowe w wariancie przemysłowym świetnie sprawdzają się także w przypadku domów, w których mieszkają czworonożni przyjaciele. Wysoka siła ssąca tych sprzętów świetnie sprawdzi się podczas czyszczenia dywanów oraz wykładzin z sierści wyliniałych zwierząt domowych. Bezprzewodowe odkurzacze przemysłowe są też wyposażane w specjalnie zaprojektowane filtry, dzięki którym mogą efektywnie usuwać wszelkie alergeny oraz drobne cząstki brudu. Sprawia to, że powietrze wylatujące z urządzenia jest czyste i bezpieczne dla domowników.

Nie można też zapomnieć o możliwości sprzątania odpadów budowlanych, mokrych zabrudzeń oraz rozlanych cieczy. Bezprzewodowy odkurzacz przemysłowy został zaprojektowany w sposób, który pozwala mu na usuwanie praktycznie każdego rodzaju zanieczyszczeń bez ryzyka uszkodzenia jego silnika lub innych elementów elektronicznych.


Odkurzacz pionowy Stanley, źródło: https://domitech.pl/odkurzacz-pionowy

Odkurzacze ręczne – poręczny sprzęt do codziennego użytku

Kompletując domowe wyposażenie, warto też zainteresować się bezprzewodowymi odkurzaczami ręcznymi. Są to niewielkich rozmiarów urządzenia, które idealnie sprawdzą się podczas szybkiego sprzątania drobnych zabrudzeń. Może być to m.in. rozsypany cukier lub ziemia ogrodowa czy resztki błota wniesione na podeszwach butów.

Ręczne odkurzacze bezprzewodowe często są też wyposażane w specjalne końcówki do usuwania sierści zwierząt czy czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu można je z powodzeniem wykorzystywać do sprzątania wnętrza samochodu lub jego bagażnika. Ich niewielkie rozmiary pozwalają mieć je zawsze pod ręką – zarówno w domu, jak i również podczas podróży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here