Zaświadczenie o dochodach

Znajdujesz się w potrzebie szybkiej gotówki? W takim wypadku najszybciej możesz uzyskać niezbędne środki, decydując się na chwilówkę. Szukając potencjalnego pożyczkodawcy, z pewnością dowiesz się, że większość firm parabankowych oczekuje od swoich klientów przedstawienia dokumentu potwierdzającego aktualne dochody. Dlaczego tego rodzaju dokument jest potrzebny do zawarcia umowy o pożyczkę? Sprawdźmy.

Jakie dokumenty są potrzebne, by wziąć pożyczkę? 

Jednym z najbardziej oczywistych dokumentów, jakie będziesz potrzebował, by uzyskać pożyczkę, jest dowód osobisty. Dane na nim zawarte będą potrzebne do wypełnienia wniosku, niezależnie czy złożysz go osobiście, czy internetowo, na przykład na stronie https://www.bocianpozyczki.pl/. Najczęściej wymagane jest również zaświadczenie o zarobkach. Zdarzają się, oczywiście, oferty pożyczek „bez żadnych zaświadczeń”, niemniej jednak są one rzadko spotykane. Te dwa dokumenty pozwolą Ci na złożeniu wniosku o pożyczkę pozabankową. Gdybyś chciał pożyczyć pieniądze od banku, proces znacznie się komplikuje, a wniosek wymaga od Ciebie zdecydowanie więcej dokumentów oraz danych.  

Zaświadczenie o dochodach – zabezpieczenie dla obu stron

Zanim na Twoje konto wpłyną pieniądze, firma pożyczkowa zbiera dane na Twój temat z różnych źródeł celem weryfikacji, że raz pożyczone pieniądze, będziesz w stanie zwrócić na czas. Zostanie dokonana weryfikacja w bazie dłużników oraz oszacowana zostanie Twoja zdolność kredytowa, na podstawie między innymi zaświadczenia o dochodach. 

Przedstawienie swoich dochodów podczas aplikacji o pożyczkę nie jest absolutnie niczym wstydliwym, czy rzeczą nadprogramową, którą warto omijać. Twoje zarobki określą jakiej wielkości pożyczkę Twój budżet domowy jest w stanie udźwignąć i taka oferta zostanie Ci przedstawiona. Dokument ten zapewni pożyczkodawcę o Twojej możliwości terminowego spłacenia zobowiązania, a Ty będziesz miał pewność, że nie wpadniesz w spiralę zadłużenia. Korzyści znajdują się po obu stronach. 

Nie bój się wymagań pożyczkodawców

Prośba o zaświadczenie o dochodach oraz inne wymagania stawiane przez pożyczkodawców mają za zadanie Ci pomóc w otrzymaniu pożyczki. Weryfikując Twoje dane oraz dochody firma parabankowa upewnia się, że nie bierzesz na siebie zobowiązania, którego nie będziesz w stanie spłacić. Wiedza na temat Twojej aktualnej sytuacji finansowej jest niezwykle ważna, by móc być pewnym bezpiecznego pożyczania. Nie traktuj tego rodzaju wymagań jako przeszkody pomiędzy Tobą, a czekająca na Ciebie gotówką. Potraktuj je jako poduszkę bezpieczeństwa pomiędzy Twoim portfelem a spiralą zadłużenia. 

Podsumowanie

Kiedy składając wniosek o pożyczkę, natkniesz się na wymaganie w postaci przedstawienia zaświadczenia o dochodach, wiedz, że podanie danych o zarobkach jest w Twoim interesie. 

Zamiast szukać ofert chwilówek bez zaświadczeń, zdecyduj się na bezpieczniejszą pożyczkę dla Twojego portfela, czyli taką, która posiada proces weryfikacji przed wypłaceniem środków. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here