Formy finansowania zapasów magazynowych

Możesz potrzebować finansowania na zapasy z powodu braku płynności finansowej lub w celu wykorzystania nadarzającej się okazji. Przeanalizujemy dostępne opcje, które pomogą Ci pokryć koszty zapasów, a także ich zalety i wady.

Magazyn jest niezbędny dla Twojego biznesu, ale prawdopodobnie będziesz miał różne potrzeby w różnych porach roku, w zależności od z przepływem gotówki i popytem na określone pozycje zapasów. W innych okresach możesz mieć różne potrzeby.  W innych okresach będziesz chciał skorzystać z oferty, wyprzedaży produktów lub rabatów, i będziesz potrzebował trochę dodatkowych pieniędzy. Przedstawiamy tutaj kilka różnych opcji finansowania zapasów, aby pomóc Ci wybrać najlepszą dla Twojej małej firmy.

Pożyczki biznesowe

Przedsiębiorcy często sięgają po kredyty biznesowe, gdy potrzebują gotówki na zapasy i to raczej na nowe zapasy lub na utrzymanie zapasów buforowych. Jak radzi https://pozyczkolog.pl/ – najlepsza jest pożyczka na czas określony, ponieważ ma ona niższe oprocentowanie. Co więcej, spłaty mogą być dokonywane w okresie od jednego miesiąca do kilku lat.

Przy kupowaniu zapasów kluczowe jest, aby firmy szybko reagowały na zmiany na rynku, dlatego krótszy czas zatwierdzania pożyczek krótkoterminowych może okazać się przydatny. Co więcej, najlepsze pożyczki krótkoterminowe nie blokują pożyczkobiorców w spłatach, co oznacza, że jeśli Twoja firma odnotowuje wysokie przychody i możesz sobie pozwolić na spłatę pożyczki wcześniej niż przewidywano, nie ma drobnego druku, który zmuszałby Cię do kontynuowania spłacania rat przez długi okres – lub uiszczania opłaty za wcześniejsze rozliczenie.

Ułatwienia kredytowe

Różnica między pożyczkami a kredytami polega na tym, że w przypadku kredytów firmy mają możliwość elastycznego kształtowania terminów pobierania i spłacania środków pieniężnych, a kredytobiorcy nie muszą składać wielu wniosków o długoterminowe finansowanie. Oznacza to, jak przypomina https://pozyczkolog.pl/,  że gdy małe firmy muszą działać szybko, np. kupować akcje, aby zareagować w odpowiedzi na zmienność rynku, pula pieniędzy z limitem kredytowym jest dla nich łatwo dostępna – bez konieczności składania kolejnych wniosków.

Kredyty są lepsze dla małych firm, które mają nieprzewidywalne przepływy pieniężne. Kredytobiorcy płacą odsetki tylko wtedy zamiast regularnych stałych płatności, jak w przypadku pożyczki osobistej.

Finanse oparte na dochodach

Finanse oparte na przychodach dają firmom kapitał w zamian za procent od ich przyszłych przychodów. Zaliczki są zatwierdzane pod warunkiem, że firma będzie spłacać określoną kwotę co miesiąc.

Zaliczki gotówkowe dla kupców są popularne w handlu detalicznym, hotelarstwie i branży rekreacyjnej. Przedsiębiorca spłaca je jako procent od płatności kartą za pośrednictwem terminala kart. Dostęp do nich może być łatwiejszy niż do innych form finansowania, co czyni je przydatnymi dla firm, które nie posiadają zbyt wielu aktywów. Są one również dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują kapitału na rozwój i mają ograniczoną ocenę kredytową, ponieważ nie ma potrzeby sprawdzania zdolności kredytowej ani szczegółowego sprawdzania stanu kont bankowych.

Jak to działa?

Sposób działania polega na tym, że pożyczkodawca współpracuje z dostawcą usług terminalowych, aby ustalić wysokość spłat na podstawie Twoich obrotów. Zasadniczo system dostosowuje się do tego, ile pieniędzy zarabiasz. Oznacza to, że spłacasz mniej, jeśli miałeś mniej spokojniejszy miesiąc. To, ile można pożyczyć, zależy od kilku czynników, takich jak średni obrót.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here