Wszystkie osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1968 roku powinny wybrać otwarty fundusz emerytalny w ciągu siedmiu dniu od daty rozpoczęcia pierwszej pracy. Za taką zaś uważa się podpisanie umowy bądź rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Osoby, które tego nie zrobią zostaną przypisane losowo do OFE przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Nie warto zwlekać

Nie warto zwlekać z wyborem Otwartego Funduszu Emerytalnego, ponieważ pozbawiamy się po prostu możliwości wyboru najlepszej dla nas opcji. Nie sprawdzamy zestawień, nie analizujemy skuteczności w pomnażaniu stawek. Dlatego dobrze będzie dobrać dla siebie właściwy program emerytalny, dzięki jakiemu będziemy mogli liczyć na wiele korzyści i indywidualne korzyści. Do takich zalicza się Vienna Life, i faktycznie dobrze będzie sprawdzić viennalife.pl, aby przekonać się, że jest to jedna z lepszych możliwości. Przy wyborze konkretnego rozwiązania należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: wysokość stop zwrotu, opłaty od składek, opinie specjalistów oraz klientów, Aktualnie, wiele osób decyduje się też na w miarę nowe rozwiązanie jakim są Indywidualne Konta Emerytalne, gdyż po przeanalizowaniu dochodzą do wniosku, że jest to dla nich najbardziej korzystne.

Konsultacje z ekspertami

Zawsze, gdy mamy wątpliwości, który spośród programów wybrać powinniśmy się skontaktować z doradcami w poszczególnych filiach bądź doradcami zawodowymi. Wiele zależy w końcu od doświadczenia, stażu pracy i jej trybu. Musimy wiedzieć o wszystkich niuansach w ramach poszczególnych opcji, aby później nie martwić się, że podjęta decyzja nie była słuszna. Warto poświęcić chwilę na przegląd najważniejszych funduszy, ponieważ dzięki temu sami będziemy mieli wybór. Na szczęście, obywatele polscy stają się coraz bardziej świadomi w tym zakresie i wiedzą, że ich przyszłość na emeryturze jest znacząca. I nie można wszystkiego zostawić losowi. Przejrzenie dostępnych możliwości bez wątpienia pozwoli podjąć rozsądną i opłacalną decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here