Ranking dostawców Internetu w Poznaniu

Stolica Wielkopolski to nowoczesne, tętniące życiem miasto, stanowiące zarazem ważny ośrodek biznesu. Nic więc dziwnego, że w Poznaniu występuje duże zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne na współczesnym poziomie.

Dostawców i ofert jest tak dużo, że łatwo pogubić się w gąszczu często pozornie niczym nie różniących się od siebie propozycji. Dlatego wybraliśmy kilka firm, które zasługują na miano godnego zaufania dostawcy Internetu.

Poznań dla gamerów

W Poznaniu bardzo chętnie inwestuje się w nowoczesne technologie. Wpływa na to chociażby obecność Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie biznesmeni z całego świata spotykają się, by pozyskiwać kontakty wśród polskich specjalistów i przedsiębiorców. Poza światem biznesu Poznań posiada silną scenę gamingową i e-sportową, a także zamieszkuje go bardzo dużo studentów i młodzieży, czyli grupa najbardziej zainteresowana nowymi technologiami. Z tego względu jest to ważny rynek dla firm telekomunikacyjnych. Charakterystyczna jest silna obecność nie tylko ogólnopolskich przedsiębiorstw – w mieście działają także liczni lokalni dostawcy Internetu.

Czym różnią się poszczególni dostawcy Internetu? Poznań i specyfika miasta

Większość dostawców Internetu chwali się głównie prędkością swojego łącza oraz cenami usług. Bez wątpienia są to najważniejsze parametry przy wyborze najlepszej oferty, lecz dużą rolę odgrywa także poziom obsługi klienta czy wielkość obszaru, do którego poprowadzona jest usługa danego dostawcy Internetu. Poznań to duże miasto i nie wszystkie łącza są poprowadzone do każdego miejsca na jego terenie.

Także ze względu na rozmiary Poznania trudno jest stworzyć ranking w ścisłym znaczeniu tego słowa. Niektórzy dostawcy będą bardziej odpowiedni dla klienta biznesowego, inni dla studentów, a jeszcze inni dla rodzin. Z tego względu, zamiast uszeregować ich w kolejności, wskazaliśmy kilku o równie cenionych i wartych uwagi ofertach.

Najlepsi dostawcy Internetu – Poznań

  1. Orange posiada największą sieć światłowodową w kraju. Operator ten znany jest także z dobrej znajomości potrzeb sektora biznesowego. Ze względu na bardzo szeroką skalę działalności, można dużo zaoszczędzić, decydując się na pakiety, w których razem z Internetem dołączana jest telewizja czy usługi telefoniczne.
  2. Lokalny operator East&West będzie najlepszą opcją dla osób o ograniczonym budżecie – ich pakiety potrafią być nawet o połowę tańsze od analogicznych ofert ogólnopolskich dostawców!
  3. INEA to wielkopolski dostawca specjalizujący się w rekordowo szybkich połączeniach. Cała infrastruktura opiera się o technologię światłowodową dla maksymalnie wysokiej przepustowości. Najmocniejsza oferta daje prędkość aż 10 Gb/s. Jest to jedno z raptem kilku takich łączy na świecie udostępnianych prywatnym użytkownikom.
  4. Jeżeli poza Internetem zależy nam także na bogatej ofercie telewizji, zainteresować nas powinna firma NC+. U wielu operatorów telewizja jest często dodatkiem do usług internetowych, NC+ natomiast posiada wiele dostosowanych do różnych potrzeb rozwiązań, jeżeli chodzi o TV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here