Jak podzielić majątek?

0
1375

Rozwód trudno jest zaliczyć do przyjemnych doświadczeń życiowych. Nie chodzi tutaj tylko o to, że należy przyznać się przed samym sobą, że związek z bliską osobą się rozpadł. Do tego dochodzi długa lista bardziej formalnych obowiązków, przez które trzeba przejść jeżeli pragnie się sfinalizować rozwód jak najszybciej to możliwe.

Wśród tych zobowiązań na pewno należy wymienić podział majątku. O tym jak podzielić majątek zawsze dobrze jest dowiadywać się od swojego prawnika. Ale dobrze jest też spróbować samodzielnie zdobyć nieco informacji na ten temat. Warto na pewno wiedzieć takie podstawy jak to, że podział majątku jest decyzją, która jest sfinalizowana albo w sądzie albo poprzez zawarcie ugody z drugą stroną, czyli ze swoim byłym współmałżonkiem. Zawsze na pewno dobrze jest omówić to ze swoim byłym mężem lub byłą żoną, ponieważ jakakolwiek ugoda znacząco przyspiesza cały proces tego jak podzielić majątek.

Podział majątku może nastąpić na wiele sposobów. Jednym z najbardziej oczywistych jest tak zwany podział w naturze. Na czym polega podział w naturze? Otóż chodzi tutaj o podział posiadanych pieniędzy lub znalezienie złotego środka jeżeli chodzi o podział nieruchomości. Innym popularnym sposobem, jaki jest stosowany w przypadku podziału majątku, jest uzgodnienie, że jedna strona dostaje wspólną własność pod warunkiem, że zapłaci jej wartość drugiej stronie. Działa to w przypadku gdy na przykład żona decyduje się przejąć wspólnie zakupione mieszkanie, ale zgadza się aby zapłacić za to swojemu byłemu mężowi. W bardziej drastycznych sytuacjach, można także sprzedać całą wspólnie posiadaną własność i po prostu podzielić się zdobytymi w sprzedaży pieniędzy.
Podział majątku jest zatem bardzo złożonym zagadnieniem prawniczym.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: Podział majątku po rozwodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here