Jak wziąć leasing konsumencki

Tylko połowa Polaków posiada oszczędności, a najczęściej nie są one większe, niż dwie pensje. To zbyt mało, aby kupić wymarzony samochód za gotówkę. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy leasingowe, które oferują swoje usługi już nie tylko przedsiębiorcom. Dzisiaj z powodzeniem auto w leasing może wziąć także osoba prywatna, klient indywidualny. Dowiedz się, na jakich warunkach przebiega taka współpraca?

Formalności w jeden dzień

Wzięcie samochodu w leasing jest znacznie łatwiejsze, niż zaciągnięcie kredytu samochodowego. Proces ten odbywa się w kilku prostych krokach. Wystarczy udać się do dealera samochodowego, by wybrać model auta, przedstawić dokument tożsamości i wypełnić odpowiedni wniosek. Te najlepsze oferty nie przewidują nawet konieczności wnoszenia wkładu własnego, a decyzję o udzieleniu leasingu klient indywidualny uzyskuje już w ciągu godziny.

Co ważne, leasing samochodowy oferowany jest na 2,3 lub 4 lata, dzięki czemu po krótkim czasie udaje się wziąć kolejny i cieszyć się nowym samochodem. Każdą umowę leasingu można negocjować, by dopasować ją wedle indywidualnych potrzeb. Prawda, że proste?

Koszty umowy leasingowej

Trzeba dodać, że opłat, jakie wykazuje auto w leasing osoba prywatna nie ponosi dużych. Ten długoterminowy wynajem samochodów charakteryzuje się naprawdę niskimi ratami, nierzadko mniejszymi, niż przy kredycie samochodowym. To dlatego, że każda rata jest spłatą jedynie ryzyka utraconej wartości auta, jaką ponosi firma leasingowa. Co więcej, klient nie ponosi opłat z tytułu serwisowania, ubezpieczenia ani napraw takiego samochodu, tym zajmuje się leasingobiorca. To również sprawia, że leasing jest opcją jak najbardziej komfortową.

Po spłacie ostatniej raty leasingowej według ustalonego harmonogramu leasingobiorca może zwrócić samochód do firmy leasingowej i podjąć kolejną tego rodzaju współpracę albo wykupić pojazd na naprawdę preferencyjnych warunkach. Bardzo często wykup auta wiąże się z koniecznością zapłaty jedynie symbolicznej kwoty.

Kto może wziąć samochód w leasing?

Chociaż formalności z tytułu brania auta w leasing są naprawdę uproszczone i minimalne, potencjalny leasingobiorca musi wykazywać pełną wypłacalność. Firma leasingowa może żądać zaświadczenia o generowanych dochodach oraz dokonać analizy wpłat na konto. Leasingu nie otrzymają dłużnicy ani osoby bezrobotne, chociaż już samo auto stanowi doskonałe zabezpieczenie takiego zobowiązania. Firma udzielająca leasing musi mieć gwarancję, że klient będzie spłacać wyznaczone raty w terminie. W przypadku braku wpłat samochód jest zabierany.

Aby potwierdzić wiarygodność, klient może także dokonać wstępnej wpłaty. Ta jest dodatkową formą zabezpieczenia umowy leasingowej. Dzięki niej leasingobiorca może liczyć na korzystniejsze warunki współpracy, niższe miesięczne raty oraz możliwość wzięcia w leasing lepszego, droższego auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here