instalacja wodna

Instalacja wodna jest to etap budowy domu czy też budynku, który jest niezwykle istotny, ale również skomplikowany. Złota zasada brzmi, aby nie oszczędzać na nim, ani nie ryzykować dóbr finansowych bez odpowiedniego zastanowienia się nad odpowiednią osobą. Nie chodzi z nim wyłącznie o odprowadzanie nieczystości, bądź doprowadzenie ciepłej wody. Jakość wykonanie go na etapie początkowym jest niezwykle istotne ze względu na bezpieczeństwo całej inwestycji. Brak odpowiedniego montażu może doprowadzić do wylania się wody do elektryczności oraz elementów wyposażenia. Grozi to niezwykle groźnymi skutkami, które mogą doprowadzić do tragedii. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/instalacja-wodna/

Na czym polega instalacja wodna?

Na wstępie należy wspomnieć, że specjaliści dzielą ją na dwa rodzaje: wewnętrzną i zewnętrzną. Pierwsza obejmuje wszystkie ukryte w ścianach części. Nie jesteśmy zdani zobaczyć ich gołym okiem, ale odczuwamy skutki ich pracy. Mamy na myśli oczywiście rury, Łączki i kształtki. Zewnętrzna instalacja są to elementy końcowe, tak jak krany, słuchawki prysznicowe, deszczownice oraz inne rzeczy tego typu.

Wszystko zaczyna się od rury wodociągowej, która dostarcza do nieruchomości wodę, niezbędną do funkcjonowania. Umieszczana jest na głębokości około 1,5 m, co powoduje, że znajduje się poniżej strefy zamarzania gruntu ziemią. Wstawiając dom, a także inny budynek oprócz projektu budowy dobrze jest też mieć przygotowany projekt instalacji wodnej. Oczywiście nie jest to prawny obowiązek, aby go sporządzić, ale każda instalacja wodna jest projektowana indywidualnie dla każdej nieruchomości, a jej posiadanie może ułatwić oraz uniknąć niepotrzebnych problemów w dalszych etapach budowy.

Projekt instalacji wodnej – kto ją wykona? 

Do sporządzenia takiego planu przyda się z pewnością dobry hydraulik. Kiedy będziemy mieli taki plan, pomoże nam to uniknąć problemów, ale również zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Zakupimy wtedy tylko materiały, które wiemy, że będą nam potrzebne. Oprócz tego z góry będziemy znali dokładnie położenie każdej rury oraz ujście wody. Kiedy budowa będzie już na późniejszym etapie, zmiana budowy może być kłopotliwa oraz kosztowna. Niedawno podstawowymi materiałami instalacji wodnej były stalowe rury oraz rury żeliwne. Od niedawna zaczęły być zastępowane miedzią i tworzywami sztucznymi. Charakteryzuje je dłuższa żywotność oraz zwiększona odporność na rdzę.

Zobacz też: http://zarabiajblogujac.pl/montaz-bialy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here