Dlaczego warto inwestować ETF

Coraz częściej w branżowych mediach możemy usłyszeć i przeczytać, że inwestycje w fundusze ETF to prawdziwie atrakcyjna alternatywa w stosunku do tego, co obecnie oferują nam banki i inne instytucje depozytowe. Dlaczego ETF to świetne rozwiązanie w dzisiejszych czasach? Sprawdźmy.

Opłaty i prowizje za inwestycje w ETF

Zacznijmy od największej zalety, którą z pewnością doceni każdy, kto w przeszłości miał do czynienia z tradycyjnymi funduszami inwestycyjnymi. Fundusze ETF, ze względu na swoją specyfikę, która bazuje na podążaniu za wynikiem finansowym instrumentu bazowego, nie wymagają od emitenta i zespołu ekspertów inwestycyjnych dogłębnej analizy w celu sprostania założonego w prospekcie inwestycyjnym benchmarku.

Każdy ETF stworzony jest z myślą o tym, by zapewniał wynik finansowy zbliżony do tego wyniku, który osiągany jest przez notowania danego indeksu giełdowego, surowca, waluty czy kryptowaluty. W związku z tym wyklucza się pobieranie dodatkowych prowizji i opłat, które przeznaczane są na obsługę licznego grona ekspertów. Chcesz inwestować w relatywnie tani produkt pochodny? ETF to idealny wybór. 

ETF to produkt dla osób zapracowanych

Marzymy o rozpoczęciu przygody z inwestycjami, ale już na samym początku wiemy, że ciężko nam będzie na bieżąco śledzić poczynania na rynku i reagować na nie z odpowiednim refleksem? A zatem fundusze ETF to świetne rozwiązanie.

Wprawdzie jest to odmienny produkt w stosunku do tradycyjnych funduszy inwestycyjnych, jednak wciąż raz kupiony ETF może znajdować się w naszym portfelu przez wiele miesięcy, a my w dowolnym, dogodnym dla nas momencie możemy zdecydować się na jego sprzedaż. Nie mamy czasu na codzienną weryfikację sytuacji rynkowej? ETF to pasywna rewolucja. 

Szeroki wybór instrumentów bazowych

Brokerzy oferujący dostęp do funduszy ETF dbają o to, by każdy inwestor, bez względu na jego horyzont inwestycyjny, apetyt na ryzyko czy cele inwestycyjne mógł znaleźć coś dla siebie. Fundusz ETF oparty na aktywach pieniężnych, takich jak bony skarbowe czy obligacje? A może agresywne i wysoce zmienne fundusze ETF oparte na kryptowalutach? 

Przejdź tutaj, by sprawdzić bogatą ofertę funduszy ETF i wybierz taki, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. 

Obiecujące wyniki finansowe funduszy ETF

Fundusze ETF uchodzą za jedną z najbardziej perspektywicznych form inwestycji, na jaki możemy sobie pozwolić. Wprawdzie jest to produkt obarczony ryzykiem straty, to jednak historia wskazuje na bardzo dobre wyniki finansowe i zysk nieporównywalny wręcz z tym, co może nam w dzisiejszych czasach zaproponować oferta depozytowa w branży bankowej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here