Adwokat w trakcie rozwodu

Gdy zdecydowaliśmy się na rozwód, to zapewne nie zawsze wiemy co powinniśmy zrobić. Niektóre osoby rozwodzą się w swoim życiu wielokrotnie i mają w tym temacie doświadczenie. Jednak dla większości nie jest to łatwe. Nie za bardzo wiemy ile trwa rozwód i jak wygląda sprawa rozwodowa. Nie znamy się na tym i często myślimy, że wystarczy powiedzieć, iż chcemy rozwód w Katowicach i to wystarczy.

Rzeczywistość jednak często pokazuje, że jest inaczej. W trakcie sprawy rozwodowej dowiadujemy się czasem wielu nieprzyjemnych rzeczy, które wcale nie poprawiają naszej sytuacji. Zdarza się też, iż nie potrafimy się porozumieć z drugą osobą w kwestii podziału majątku. Jeśli w związku urodziły się dzieci, to tę kwestię też należy prawnie uregulować. Pamiętajmy, że zarówno mama jak i tata ma prawo do kontaktu z dzieckiem. Każdy z rodziców musi też wziąć odpowiedzialność za wychowanie dziecka. Zapewne będzie trzeba złożyć sprawę o alimenty, a zazwyczaj nie jest to nic miłego. Zdarza się bowiem, że druga strona nie chce alimentów płacić.

Gdy jesteśmy pewni, że chcemy rozwodu i uważamy, iż będziemy mieć problem z partnerem, to powinniśmy już wcześniej odpowiednio się przygotować. Przyda nam się dobry adwokat od rozwodów w Katowicach, który podpowie nam co powinniśmy zrobić. Tak naprawdę rozwodząc się po raz pierwszy nawet nie mamy świadomości tego jak duże to może być przeżycie. Wszystko jest dobrze jeśli obydwie strony pragną rozwodu i nie ma dzieci w związku. Znacznie gorej jest w sytuacji gdy jedna z osób wcale nie chce rozwodu i stara się w tym przeszkodzić.

Rozwód Katowice może bardzo nas wymęczyć psychicznie i powinniśmy mieć tego świadomość. Jeżeli mamy taką możliwość, to dobrze jest wynająć nie tylko dobrego adwokata, ale także udać się do psychologa. Dzisiaj z takiego rozwiązania korzysta bardzo wiele osób i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli już mamy adwokata, to bądźmy w stosunku niego szczerzy. Odpowiadajmy na wszystkie pytania, ponieważ to może mieć duże znaczenie. Czasami podczas sprawy rozwodowej wyciągane są wszystkie nieprzyjemne sprawy i adwokat powinien być do tego przygotowany.

Gdy chcemy szybko się rozwieść, to powinniśmy albo dogadać się z drugą osobą, albo mieć dowody świadczące o tym, iż małżeństwo tak naprawdę już nie istnieje. Możemy się wyprowadzić z mieszkania. To będzie argument dla sądu, że między małżonkami nie ma już żadnych relacji. Możemy też udowodnić, iż partner nas zdradza. Nie jest to przyjemne, ale jeżeli będziemy mieli dowody na zdradę, to istnieje większe prawdopodobieństwo tego, że sprawa rozwodowa zostanie szybciej zakończona.

W trakcie rozwodu niestety nie zawsze myślimy racjonalnie. Często jest w nas tak wiele negatywnych emocji, że zapominamy o wszystkim i skupiamy się jedynie na tym jak zaszkodzić drugiej osobie. Czasami czujemy duży ból i smutek i przez to nie jesteśmy wstanie normalnie funkcjonować. Zdarza się, że nadal kochamy osobę, z którą się rozwodzimy. To wszystko sprawia, iż rozwód dla niektórych osób jest traumatycznym przeżyciem. Warto więc zadbać o to, żeby sprawa zakończyła się jak najszybciej i była jak najmniej bolesna. Wiadomo, e nie zawsze jest to możliwe, ale trzeba próbować. Dla własnego dobra.

Jeżeli my jesteśmy stroną, która chce rozwodu, to zapewne jest nam łatwiej. Gorzej jest wtedy gdy to partner chce rozwodu, a my niekoniecznie. Nagle dowiadujemy się, że druga osoba nas nie kocha i jest z kimś innym. Z całą pewnością nie jest to nic przyjemnego i może bardzo boleć. Mamy ochotę się zemścić, ale zanim to uczynimy zastanówmy się czy warto. Druga osoba może wszystko wykorzystać na sprawie rozwodowej, a to będzie dla nas niekorzystne. Zresztą jeśli ktoś zdecydował się od nas odejść do innej osoby, to niestety jest mała szansa na to, że zmieni zdanie. Trzeba się z tym pogodzić, chociaż czasem nie jest to łatwe. Dlatego warto udać się do psychologa. Dzięki jego pomocy pogodzimy się ze wszystkim szybciej i zdecydowanie łatwiej będzie nam rozpocząć życie od początku. Może też się okazać, że jesteśmy bardziej szczęśliwi.

Źródło: https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-katowice/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here