Zarabianie na blogu

Czy zarabianie na blogu jest możliwe? Oczywiście, że tak! Na początku prowadzenia bloga nie są to wielkie kwoty, ale z czasem jest to coraz bardziej opłacalne. Nie można też nastawiać się na zakładanie bloga tylko po to żeby na nim zarobić. Jednak dobry pomysł, fajne wpisy i pasja, którą widać we wpisać jest gwarancją sukcesu. Im bardziej uniwersalny temat bloga tym lepiej. Każdy dotyczący tego samego tematu ma coraz mniejsze szanse na wybicie się. Większość zarobków na blogu zależy od ilości wyświetleń.

O czym należy pamiętać zakładając bloga

Żebym zarabiać na blogu trzeba go mieć. Tutaj może się pojawić pierwszy z problemów. Czy lepiej założyć własnego bloga czy skorzystać z jakiegoś serwisu blogowego, który już jest dostępny. O tym, że tematyka jest ważna już wiemy. Trafienie na blogową, tematyczną niszę staje się coraz trudniejsze, ponieważ blogów powstaje coraz więcej jednak wciąż jest to możliwe. To co podczas prowadzenia bloga jest najważniejsze i wspiera nasz sukces jest systematyczność. Posty należy wrzucać regularnie. Dzięki temu osoby, które odwiedzają naszego bloga nie zapomną o nim. Jeżeli nie zapomną to cały czas licznik odwiedzić będzie wzrastać, a przecież o to nam chodzi. Dobrze, ale tak właściwie jakie są sposoby zarabiania na blogu?

Kilka sposobów zarabiania na blogu

Zarabianie na blogu
Pierwszym sposobem jest afiliacja. Jest to nowy sposób, jednak bardzo opłacalny. Afiliacja polega na polecaniu naszym czytelnikom konkretnych produktów. Najlepiej jeżeli sami ich użyliśmy i pasują do tematyki naszego bloga. We wpisie umieszczany link afiliacyjny do danego przedmiotu polecanego przez nas. Jeżeli czytelnik za pośrednictwem tego linku kupi ten przedmiot odpowiedni procent dostaniemy my. W tym sposobie zarabiania na blogu konieczne jest zaufanie czytelników względem nas. Bez niego na pewno nic nie kupią, bo skąd mogą mieć pewność, że to co polecamy na pewno jest tego warte. Kolejnym sposobem wartym uwagi jest stworzenie własny produktów i sprzedawanie ich poprzez bloga. Koniecznie musi być to coś przydatnego, aby przykuło uwagę. Jak najprościej stworzyć coś takiego? Poprzez rozmowy, pytania, wiadomości od i do czytelników. To oni tworzą w pewnym stopniu naszego bloga. Wśród blogerów coraz bardziej popularne staje się tworzenie i prowadzenie kursów internetowych, które są kolejnym źródłem zarobku. Narzędziem, które nam może pomóc w sprzedaży przedmiotów, które robimy lub kursów jest Facebook i wszelkie portale społecznościowe. Stworzenie własnej społeczności zdecydowanie podwyższa szanse na zarabianie na blogu. Zamieszczanie reklam to kolejny sposób na zarobki. Chociaż są one zdecydowanie niższe od chociażby proponowanej wcześniej afiliacji. Zarobienie na blogu jest też możliwe dzięki zawieraniu bezpośredniej współpracy z agencjami, firmami, które pomagają w kampaniach zarobkowych. Często praktykowanym sposobem są artykuły sponsorowane.
To nie są wszystkie metody zarabiania na blogu. Wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie, dopasować ją do bloga i czekać na efekty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here