Spread jest różnicą pomiędzy kursem kupna oraz sprzedaży waluty. Niezależnie od tego, czy wymiana walutowa przeprowadzana jest w banku, e-kantorze lub kantorze stacjonarnym, instytucje pośredniczące mają własne kursy kupna oraz sprzedaży. Wymieniają one walutę również między sobą, przez co zawsze jedna ze stron zyskuje, a druga traci. Wysokość spreadu ustalana jest indywidualnie przez wszystkie instytucje i firmy, przez co może ona być bardzo zróżnicowana. Najwyższy spread mają banki, natomiast najniższy kantory internetowe. Dlatego to właśnie w nich wymiana walut jest najbardziej opłacalna.

Wymiana bez spreadu

Teoretycznie wymiana waluty bez spreadu nie jest możliwa, jednak istnieją wyjątki od tej reguły. W takich sytuacjach brak spreadu jest jedynie umowny, ponieważ dotyczy raczej pojedynczych ofert. Niektóre kantory internetowe posiadają promocję dla nowych użytkowników, która obejmuje wykonanie jednorazowej wymian z 0% spreadem. Można również wypatrzyć interesującą ofertę na platformie wymiany społecznościowej, jeżeli jedna ze stron pomyli się i nie dokona aktualizacji kursu, przez co wymiana takiej waluty będzie bardziej opłacalna dla drugiej strony. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa spread i jak efektywnie analizować kursy walut, warto zapoznać się z poradnikiem: https://spred.pl/poradnik-jak-dziala-spread-i-jak-efektywnie-analizowac-kursy-walut-0.

Promocje w kantorach internetowych

Warto na własną rękę szukać informacji dotyczących atrakcyjnych promocji poszczególnych kantorów internetowych. Dzięki temu można natrafić na wiele interesujących okazji, które pozwolą na skorzystanie z ofert wymiany walutowej ze znacznie obniżonym spreadem, a nawet okazji całkowicie go pozbawionych. Tego typu promocje śledzić można na przykład na stronie https://kantorlista.pl/artykuly-promocje, gdzie zapoznać można się z na bieżąco aktualizowanymi ofertami e-kantorów obniżających swoje marże za wykonanie transakcji walutowej. Promocje w kantorach internetowych są najskuteczniejszym sposobem na oszczędne wymiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here