Tworzenie dekoracji wnętrz

Żyjemy w czasach, w których skomercjalizowany świat wyręcza nas w tworzeniu nowych rzeczy i kreatywnym myśleniu. Warto odejść od proponowanych nam w sklepach gotowych wyrobów i produkowanych masowo ozdób na rzecz wymyślanych przez siebie lub naszych bliskich przedmiotów. Stworzony własnoręcznie prezent, ozdoba choinkowa lub wielkanocna, nada wnętrzom naszych domów czy relacjom z przyjaciółmi unikalnego charakteru. dzięki takim rozwiązaniom zaoszczędzimy sporo pieniędzy i rozwiniemy się poprzez kreatywne działanie.

Jednym ze sposobów tworzenia dekoracji do wnętrz mogą być figurki z masy solnej. Wystarczy połączyć szklankę drobnej soli ze szklanką mąki i odrobiną wody. Powstałe w ten sposób ciasto można rozwałkować i powycinać w nim kształty foremkami do pierników czy ciastek. Po wyschnięciu malujemy je wybranymi kolorami farb i gotowe.

W okresie Bożego Narodzenia można wykonać łańcuchy choinkowe z kolorowego papieru, wycinanki w kształcie finezyjnych bombek albo stroiki z samodzielnie zebranych iglastych gałązek połączonych ze świecą, brokatowymi ozdobami i wstążkami. Stół wigilijny czy wielkanocny wyróżnić można kolorowymi serwetkami ułożonymi w różnorodne kształty. Nawet zwykła gałązka jemioły stanie się ozdobą, jeśli powiesimy ją pod sufitem na czerwonej wstążce zawiązanej w zwykłą kokardę. Zapraszamy na Dekolo.pl – znajdziesz tutaj dużo różnych elementów dekoracyjnych.

Dekorując wnętrza naszych domów można też pokusić się o stworzenie własnych obrazów malowanych na gotowych płótnach. Są one dostępne w sklepach z materiałami kreatywnymi, często w zestawach z farbami akrylowymi. Nie trzeba być mistrzem sztuki malarskiej, wystarczy uruchomić wyobraźnię, wykorzystać kolory pasujące do wnętrza i namalować abstrakcyjne wzory. Będzie to ozdoba niepowtarzalna, której nie będzie miał nikt inny.

Dla osób lubiących kontakt z naturą dobrym pomysłem na prezent lub uatrakcyjnienie wyglądu wnętrza domu będzie hodowla roślin. Kwiaty doniczkowe tchną życie w pomieszczenia, w których żyjemy na co dzień. Dostarczą nie tylko tlenu, ale też urozmaicą naszą życiową przestrzeń. Dodatkowo można samodzielnie pomalować zwykłe, gliniane doniczki. Staną się one niepowtarzalną dekoracją naszych pokoi.

Jeśli ktoś posiada odrobinę uzdolnień manualnych można np. w ramach prezentu dla bliskiej osoby zrobić szal na drutach. Jest to prosta forma, niewymagająca szczególnych umiejętności, a można tym sprawić mężowi lub przyjaciółce ogromną radość. Kolejnym pomysłem na prezent może być własnoręcznie pomalowany wazon, miska czy talerz. Wystarczą do tego farby do malowania wyrobów ceramicznych dostępnych w sklepach papierniczych.

Dla osób lubiących słodkie podarunki można upiec ciasteczka lub pierniczki i zapakować je w przeźroczysty celofan, przewiązać efektowną wstążką i dołączyć do tego pakunku kartkę z wypisanymi od serca życzeniami. Zrobi to wrażenie nawet na najbardziej wymagających osobach.

Można też w bardzo prosty sposób wykonać mydełka w różnych kolorach, kształtach i opakowaniach. Takie prezenty są nie tylko piękne, ale i praktyczne. Podobnie jest z samodzielnie zrobionymi lampionami dla osób lubiących romantyczne nastroje. Ze zwykłego słoika, świeczki, brokatu i wstążek można wyczarować piękną ozdobę, ale i przedmiot, który poprawi nastrój osobie obdarowanej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here