Praktyczne sposoby na czyszczenie rolet

Roleta jest praktyczną dekoracją mieszkania i okna. Ozdoba w mieszkaniu, żeby podkreślała piękno urządzonego pomieszczenia, musi być czysta i estetyczna. Jak więc zadbać o rolety, żeby zawsze schludnie się prezentowały? W tym artykule podpowiemy kilka praktycznych sposobów pielęgnacji rolet.

Zbierający się brud na roletach lub żaluzjach

Czy wiesz, że na Twoich żaluzjach może gromadzić się kurz, pyłki, sierść zwierząt domowych, a nawet brud? Jeśli nie zostaną one usunięte, cząsteczki te mogą przedostać się do wnętrza Twojego domu i do przestrzeni sypialnej. Na szczęście czyszczenie żaluzji nie musi być trudnym zadaniem. W rzeczywistości istnieje wiele środków chemicznych gospodarstwa domowego, które masz już w swojej szafce i których możesz użyć, aby pozbyć się brudu z żaluzji zewnętrznych lub rolet wewnętrznych. Zamawiając rolety na stronie internetowej roletypolska.pl zostaniesz poinstruowany o sposobach czyszczenia wybranego typu rolet lub żaluzji. Dzięki samodzielnej, regularnej pielęgnacji nie będzie potrzeby wzywania specjalistycznej firmy sprzątającej. Czym więc można samodzielnie czyścić rolety lub żaluzje?

Czyszczenie żaluzji sodą oczyszczoną i octem

Jednym z bardzo popularnych środków, który znajduje się praktycznie w każdym domu jest spożywcza soda oczyszczona. To świetny środek do usuwania plam z dywanów, podłóg z twardego drewna i innych tkanin. Z kolei ocet jest świetny do usuwania kurzu z tkanin takich jak zasłony i żaluzje. Wystarczy wsypać trochę sody oczyszczonej do miski, a następnie zalać ją octem. Delikatnie wymieszaj oba składniki palcami, aż soda oczyszczona całkowicie rozpuści się w occie. Następnie zanurz miękką szmatkę w roztworze i wytrzyj swoje żaluzje. To rozwiązanie działa szczególnie dobrze wokół miejsc, gdzie brud ma tendencję do największego gromadzenia się.

Czyszczenie żaluzji płynem do zmiękczania tkanin

Płyny do zmiękczania tkanin są świetne do czyszczenia zasłon, pościeli i innych tkanin. Możesz również użyć płynu do zmiękczania tkanin jako środka czyszczącego do czyszczenia rolet lub żaluzji. Wystarczy posypać płyn do zmiękczania tkanin na szmatkę, a następnie wytrzeć ruchem od góry w dół żaluzje. Zmiękczacz do tkanin nie tylko czyści tkaninę, ale także odświeża domowe powietrze zapewniając przyjemny zapach. Jest to jedna z prostych i praktycznych metod czyszczenia, która nie pozostawi żadnych plam na żaluzjach.

Wyczyść rolety wodą z mydłem

Jeśli żaluzje są poplamione od sierści zwierząt domowych lub są bardzo brudne od kurzu, możesz użyć mydła i wody, aby je wyczyścić. Wystarczy napełnić miskę wodą, a następnie dodać kilka kropel płynu do naczyń lub mydła. Namocz szmatkę w misce, a następnie delikatnie przetrzyj żaluzje. Ta metoda czyszczenia rolet również jest o tyle bezpieczna, że nie pozostawia żadnych plam po wyschnięciu materiału.

Ściągnij żaluzje i zastosuj ocet

Jeśli Twoje żaluzje są bardzo zakurzone, możesz użyć szczypty octu, aby doprowadzić je do doskonałego, pierwotnego stanu. Możesz zdjąć żaluzje albo potrząsnąć nimi, upewniając się, że usuwasz tyle kurzu, ile możesz. Następnie nalej odrobinę białego octu na żaluzje. Niech ocet kilka chwil pobędzie na żaluzjach, a następnie wytrzyj je delikatną szmatką. Jest to także świetny sposób na to, by regularnie odświeżać swoje żaluzje.

Regularnie odkurzaj rolety lub żaluzje

Odkurzanie żaluzji jest jedną z najbardziej efektywnych metod ich czyszczenia. Trzeba jednak pamiętać, aby odkurzyć zarówno wnętrze, jak i zewnętrzną stronę żaluzji. Pozwoli to usunąć kurz i pyłki, które nagromadziły się na dwóch stronach rolet. Odkurzanie żaluzji pomoże również usunąć wszystkie alergeny, takie jak sierść zwierząt domowych, kurz i pyłki, które gromadzą się na żaluzjach.

Użyj automatycznego systemu czyszczenia żaluzji

Jeśli masz automatyczny system czyszczenia żaluzji zewnętrznych, nie musisz w ogóle czyścić swoich żaluzji. Te zrobotyzowane systemy automatycznie czyszczą rolety, pozbawiając je wszelkiego kurzu i innych zanieczyszczeń. Tego typu automatyczne systemy czyszczące są doskonałe dla domów z wieloma oknami i żaluzjami.

Regularna pielęgnacja i czyszczenie rolet i żaluzji wewnętrznych i zewnętrznych gwarantuje świeżość mieszkania i estetyczny wygląd okna. Niewielkim kosztem finansowym i niewielkim nakładem czasu rolety będą prezentować się jak nowe pomimo wielu lat ich eksploatacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here