praca w irlandii

Wybierasz się do pracy za granicą? Nie masz sprecyzowanego kraju, do którego chciałbyś trafić? Przeczytaj poniższy artykuł a może zdecydujesz się na pracę w Irlandii.

Irlandia – dlaczego właśnie tam?

Irlandia – państwo położone na północny-zachód od Polski. Zamieszkuje go blisko 120 000… Polaków! Jest to zatem kraj, w którym na pewno odnajdziesz bratnią duszę. Ze względu na to, że Irlandia jest około 4.5 raza mniejsza od Polski, będąc tam dłuższy czas – można ją bardzo dobrze poznać. Poznać ludzi, zwyczaje, tradycje. Zwiedzić piękne miejsca – a ich w Irlandii jest naprawdę mnóstwo!

Co więcej z ciekawostek o Irlandii? Na przykład to, że Irlandia jest największym konsumentem piwa na świecie – a to oznacza, że każdy Polak poczuje się tam, jak u siebie! To stąd właśnie pochodzi największe przedsiębiorstwo piwowarskie, jakim jest Guinness.

W Irlandii jest również wiele – dla Polaków – dziwnych zwyczajów. Jednym z nich jest to, że raz na cztery lata – 29 lutego – kobiety mogą oświadczać się mężczyznom. Jest to dość nietypowe ale praktykowane w tym kraju. Kolejnym dziwnym zwyczajem jest celebrowanie urodzin dziecka. Niby nic dziwnego, w końcu każdy obchodzi urodziny. Jednak w Irlandii w dniu urodzin dziecka, podnosi się je do góry nogami i… delikatnie uderza głową o podłogę – ilość uderzeń to wiek dziecka plus jeden. Wykonuje się to, by dziecko kolejny rok miało szczęście i zdrowie.

praca w irlandiiIrlandia słynie z wielu zaskakujących zwyczajów, które warto pozna
jadąc tam do pracy.

Praca w Irlandii – jak to jest?

Jak podają najnowsze dane Europejskiego Urzędu Statystycznego, minimalne wynagrodzenie w Irlandii wynosi blisko 1 563,25 EUR/ miesiąc. Od stycznia bieżącego roku, minimalna pensja wzrasta. W przeliczeniu na polskie złotówki, można wypracować wynagrodzenie w wysokości około 6 487,49 PLN. Jest to już całkiem pokaźna sumka. Wiadomo, że wynagrodzenie uzależnione jest od wielu czynników, na przykład od kontraktu czy od trybu pracy (nocki i nadgodziny są bardziej opłacalne).

Niestety, minimalna płaca może nie do końca wystarczyć na to, by w pełni cieszyć się z życia za granicą. Dlaczego? Dlatego, że koszty utrzymania też nie są najniższe. Najdroższe jest oczywiście mieszkanie (im większe i bliżej centrum, tym droższe będą rachunki). Żywność i środki czystości – w przeliczeniu na złotówki – też nie są najtańsze.

Decydując się na pracę w Irlandii przede wszystkim należy zmienić myślenie – ze złotówek na euro. Niestety przeliczając każdy produkt na polskie złote, można się zniechęcić do dalszego pobytu na obczyźnie. A nie o to tu chodzi. W Irlandii da się pracować i żyć na naprawdę wysokim poziomie. Wszystko zależy od podejścia i chęci podjęcia pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here