Pożyczka prywatna pod weksel

Coraz popularniejszą formułą stają się prywatne pożyczki pod weksel. Weksel jest niewielkim dokumentem spisywanym na potrzeby zawarcia umowy między osobami prywatnymi, pewnego rodzaju potwierdzeniem zawartego porozumienia i – przynajmniej w teorii – chroni interesy obu stron. Pożyczka prywatna pod weksel dostępna jest dla każdego bez względu na wysokość dochodu oraz formę zatrudnienia. Z oferty prywatnych inwestorów mogą skorzystać zatrudnieni zagranicą, pracujący bez umowy czy też osoby uzyskujące świadczenia socjalne.

Pożyczka na weksel na czym polega

Weksel wraz z umową stanowi gwarant pożyczki. Inwestor nie wymaga zabezpieczenia kredytu hipoteką, nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o zarobkach czy formie zatrudnienia, wystarczający jest weksel. Pożyczka prywatna pod weksel to kredyt, którego zabezpieczeniem i gwarantem jest właśnie weksel. Z pożyczkodawcą podpisujemy umowę pożyczkową oraz weksel. Pożyczkodawca ma zabezpieczenie, a my szybko gotówkę na koncie. Musimy jednak pamiętać, iż przypadku problemów ze spłatą pożyczkodawca będzie mógł ściągnąć z nas tyle, ile widnieje na wekslu. Poprawnie wypełniony weksel zawiera:
– nazwę dokumentu: weksel. Umieszczoną na początku;
– data i miejsce podpisania dokumentu;
– data i miejsce spłaty zobowiązania;
– dane pożyczkobiorcy;
– dane pożyczkodawcy;
– podpis trasata (pożyczającego).
Dodajmy, że ratalna formuła spłat pożyczek wekslowych jest ich zaletą. Dzięki stałym ratom spłacanym co miesiąc można stworzyć sobie przewidywalny i stabilny harmonogram spłat i zaoszczędzić sobie dyskomfort jednorazowego wysokiego odpływu środków finansowych. Pożyczka prywatna pod weksel to szybka i duża gotówka. Z racji tego, że jest ona zazwyczaj oferowana przez osoby prywatne, nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy, wypełniania licznych wniosków i kompletowania dokumentów jak np. przy pożyczkach pod zastaw, hipotecznych czy konsolidacyjnych. Musimy jednakże pamiętać, że osoba, z którą zawieramy umowę, jest osobę zupełnie obcą, za którą nie stoi profesjonalizm żadnej firmy i być może – nie ma wcale wobec nas zupełnie uczciwych zamiarów. Weksel jest dokumentem, który, jeśli nie zostanie odpowiednio wypełniony, może otworzyć pożyczkodawcy drogę do całego naszego majątku.

Zasady pożyczek prywatnych pod weksel

Pożyczka prywatna pod wekselPożyczki ratalne (pod weksel / z zabezpieczeniem wekslowym) oferowane są na następujących zasadach:
1. wymagane jest udokumentowane źródło dochodu, poręczyciel lub udokumentowany majątek,
2. pożyczkę należy spłacać w z góry ustalonych ratach miesięcznych (okres kredytowania od 2 do 6 miesięcy, dla stałych Klientów do 36 miesięcy) bez możliwości tańszego przedłużania jak w przypadku chwilówek,
3. zabezpieczeniem są weksle własne.
Zdecydowanie bezpieczniejszym środkiem pozyskania dostępu do pieniędzy, jest skorzystanie z firm sektora usług finansowych, które zawodowo zajmują się udzielaniem pożyczek na jasnych zasadach. Jeśli nie mamy tyle czasu, żeby starać się o pożyczkę bankową, zawsze możemy skorzystać z tzw. chwilówek – pożyczek stworzonych z myślą o ludziach, którym zależy na czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here