Jakie studia

Kierunki przyszłości

Informatyka- Kierunek ten ma na celu przygotowanie kadry specjalistów informatyków i analityków zjawisk gospodarczych, którzy poza wykształceniem z zakresu informatyki oraz zastosowań nowoczesnych metod matematycznych będą posiadali wiedzę uwzględniającą potrzeby współczesnej gospodarki.

Technologia żywności i żywienia człowieka, Dietetyka- W związku z dużą popularnością prowadzenia zdrowego trybu życia jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny- dietetyków, specjalistów żywienia oraz zaburzeń żywienia. Coraz częściej siłownie oferują nam spotkania z doradcami żywienia lub proponują zamówienie specjalistycznego cateringu dostosowanego do naszych potrzeb.

Biotechnologia- Doskonale wpisuje się w potrzeby gospodarki kraju. Kierunek ten otwiera przed studentem ścieżkę kariery zawodowej w laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych oraz jednostkach projektowych zajmujących się procesami biotechnologicznymi.

Pedagogika Specjalna-w ostatnich latach znacząco zwiększyło się zainteresowanie ludźmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Placówki publiczne jak również niepubliczne zaczęły pozyskiwać więcej finansów na zatrudnienie specjalistów spełniających wymagania ich podopiecznych. Pedagog specjalny powinien być osobą wszechstronną, pełną ciepła, miłości i zaangażowania w to co robi. Bez tego jego praca nie będzie miała efektów.

Jakie studia Dziennie czy zaocznie?

Po wybraniu kierunku przychodzi czas na kolejną bardzo ważną decyzję a mianowicie czy studia będą w systemie dziennym czy zaocznym. Niestety wybór nie jest taki łatwy chociażby z tego powodu, że czas studiów to nowy etap w życiu młodego człowieka- chce się usamodzielnić i wejść w pełni w dorosłe życie. Ogromnym atutem i plusem jest studiowanie w systemie zaocznym, ponieważ mamy możliwość zbierania tak bardzo potrzebnego w dzisiejszych czasach doświadczenia. Oprócz tego można sprawdzić na własnej skórze czy dany kierunek w praktyce nas interesuje. Jednakże nie każdy zawód może być wykonywany bez ukończenia studiów. Warto wtedy się zastanowić czy nie lepiej wybrać studia dzienne i skupić sto procent swojej uwagi na uczeniu się. Oczywiście jeżeli mamy na uwadze również finanse to studia dzienne znacząco ograniczają wybór zawodu, ale nie uniemożliwiają do końca. Młody student/ studentka może zatrudnić się jako kelnerka lub opiekunka do dzieci.
Często słyszy się, że studenci niestacjonarni uczą się na znacznie niższym poziomie i wynoszą z uczelni dużo mniej wiedzy nić studenci dzienni. Tyle samo prawdy możemy doszukiwać się w mitach… Podjęcie studiów w systemie niestacjonarnym wymaga od studenta wbrew pozorom dużo większego zaangażowania, ponieważ większość pracy wykonuje on w domu. Studenci dzienni natomiast mają więcej godzin wykładów i ćwiczeń aby wszystkie informacje przedłożył im prowadzący.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here