Jak dobrać odpowiednią zmywarkę gastronomiczną do lokalu

Gastronomiczne zmywarki to szeroka gama profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do stosowania w różnych lokalach. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego typu sprzętu gastronomicznego?

Zmywarka gastronomiczna dopasowana do potrzeb lokalu

Każdy lokal gastronomiczny może posiadać inną specyfikę – restauracja, pub, bar, stołówka, kawiarnia czy firma cateringowa. Odpowiedni sprzęt gastronomiczny, w tym zmywarkę gastronomiczną do zmywania naczyń, należy zatem dobrać do potrzeb danego lokalu.

Profesjonalne zmywarki gastronomiczne to urządzenia, które wyróżniają się wysoką wydajnością działania. Czyszczą naczynia umieszczone w koszach na krótkich programach składających się z mycia i płukania. Jeden cykl trwa najczęściej od 1 do 6 minut.

Rodzaje zmywarek gastronomicznych

Zmywarki przeznaczone dla gastronomii to urządzenia, które różnią się pomiędzy sobą swoim przeznaczeniem oraz trybami pracy.

Najbardziej popularne to zmywarki uniwersalne przeznaczone do mycia talerzy, szkła, sztućców. Wyróżnia się także zmywarki barowe do mycia szkła, a także zmywarki do dużych wsadów – garnków, pojemników, tac oraz innych gabarytowych naczyń.

Jaka zmywarka gastronomiczna do lokalu?

Aby zmywarka gastronomiczna mogła spełnić wymagania kupującego, a tym samym stanowić udogodnienie w pracy lokalu gastronomicznego, należy dopasować jej właściwy typ.

Poniżej można sprawdzić konkretne rodzaje zmywarek dedykowanych do różnych lokali:

– bar, kawiarnia – zmywarka barowa lub zmywarka uniwersalna
– mała restauracja – zmywarka uniwersalna, w tym kapturowa
– większa restauracja – zmywarka uniwersalna kapturowa, zmywarka do garnków, tac
– stołówka – zmywarka kapturowa oraz zmywarka do dużych wsadów
– firma cateringowa – uniwersalna zmywarka kapturowa oraz zmywarka do garnków, pojemników i tac

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie profesjonalnej zmywarki?

Podczas zakupu zmywarki gastronomicznej warto także zwrócić uwagę na szereg innych parametrów, w tym między innymi na zasilanie, obecność pompy odpływu, dozowników, pompy do płukania.

W sprzedaży dostępne są różne zmywarki gastronomiczne, dlatego też najlepiej zapoznać się z różnymi modelami przed zdecydowaniem się na zakup. Dobre sklepy z wyposażeniem dla gastronomii zapewniają fachowe doradztwo.

Zmywarki gastronomiczne znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here