Jak długo zajmuje nauka angielskiego do biegłości

Język angielski to jeden z najpopularniejszych języków. Jest on obecny niemal wszędzie – w filmach, książkach czy nawet memach. Większość pracodawców oczekuje od kandydatów biegłego języka angielskiego. Ile zajmuje nauka angielskiego do poziomu, w którym możesz się swobodnie porozumiewać?

Ile zajmuje nauka angielskiego do biegłości?

Biegły język angielski to poziom minimum B2. Pozwala on na swobodne porozumiewanie się, czytanie i pisanie po angielsku. Aby osiągnąć ten poziom, zaczynając od zera potrzeba ok. 600 – 800 godzin, czyli około 2 – 2,5 roku. Jeśli chcesz posługiwać się angielskim w stopniu zaawansowanym, musisz poświęcić kolejne 200 godzin. Wydaje się to dużo, jednak warto pamiętać, że każdy człowiek uczy się w innym tempie, możliwe więc, że Tobie uda się opanować język dużo szybciej. Poświęcając około godziny dziennie, po kilku miesiącach z pewnością zauważysz różnice w swoich umiejętnościach. Godzina dziennie to także idealny czas pozwalający się skupić i przyswoić wiedzę, jednocześnie nie męcząc umysłu. Pamiętaj też o regularnych powtórkach, tak aby utrwalać już zdobytą wiedzę.

Jak nauczyć się angielskiego?

Osiągnięcie biegłości językowej nie musi oznaczać wielu godzin spędzonych nad książkami. Języka możesz uczyć się podczas oglądania filmów (w oryginalnej wersji, z napisami), dzięki czemu nie tylko przyswoisz słówka, ale także wyrażenia i powiedzenia oraz osłuchasz się z językiem i akcentem. Kolejnym sposobem może być czytanie książek dla dzieci. Jest to polecana metoda, zwłaszcza na początku nauki. Książki takie będą dobre zwłaszcza dla wzrokowców – obrazki łatwo skojarzyć z konkretnym słowem. Jeśli jednak najłatwiej uczysz się podczas słuchania, możesz skorzystać z dedykowanych audiobooków, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces nauki. Niezwykle popularne są także aplikacje, dzięki którym nauczysz się słówek, wyrażeń, a także gramatyki czy czasów. Bardzo często nauka z ich pomocą jest darmowa. Możesz się uczyć w dowolnym miejscu i czasie, a dzięki odblokowywaniu kolejnych poziomów, rośnie Twoja motywacja. A co z mówieniem? Tutaj najlepiej sprawdzi się kurs językowy. Nie musisz jednak wychodzić z domu – wiele szkół językowych oferuje naukę online. Uczysz się z domu, a ilość godzin i dni, w które możesz się uczyć, dobierasz samodzielnie. Jest to niezwykle wygodny i skuteczny sposób nauki języka angielskiego.

Osiągnięcie biegłości w języku zawsze będzie wymagało poświęcenia odpowiednio dużej ilości czasu. Jednak dzięki cyfryzacji możesz wybrać odpowiadające Ci metody, dzięki czemu wygodnie i skutecznie nauczysz się języka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here