Drony i ich naprawy

W czasach obecnych drony są opcją używaną powszechnie do kręcenia filmów reklamowych, a nawet do kręcenia amatorskich filmów przyrodniczych, czyli w skali miesiąca te maszyny nawet w jednym regionie kraju wykonują dziesiątki, czy też setki godzin lotów. Rzecz jasna te loty czasami kończą się kosztownymi ( http://www.piknikpiracki.pl/ ) uszkodzeniami konkretnego drona. Takowy zaś trzeba szybko naprawić, po to by nadal kręcił filmy i przynosił dostatecznie duże zyski konkretnemu przedsiębiorcy. Tego typu naprawy rzecz jasna bywają kosztownymi i co równie istotne muszą zająć w niektórych przypadkach dzień lub trzy. Czasu na tego typu naprawy potrzeba więcej ze względu na to, że specjalista od ich naprawiania nie zawsze dysponuje potrzebnymi częściami. Musi często takowe zamawiać, a to rzecz jasna zajmuje ten jeden lub nawet kilka dni roboczych. Dlatego też w tym czasie dana maszyna nie zarabia na siebie, czyli też i na firmę tworzącą filmy reklamowe, a to dość wielu z nas nazywa stratą.

Ceny dronów.

W czasach obecnych spotyka się drony zabawki, warte mniej więcej tyle co ta typowa nowa para butów. Takiego sprzętu zazwyczaj się nie naprawia, ale drony do kręcenia filmów reklamowych czasami warte więcej od tego dość dobrze wyposażonego samochodu kompaktowego to już inna kategoria. Czegoś takiego nie zamienia się na nowy model dosłownie z dnia na dzień, bo wielu przedsiębiorców nie ma funduszy na coś w tym stylu. W przypadku wartościowego drona także jego naprawa coś tam kosztuje i co równie istotne takowej nie dokonuje się w kilkanaście minut, a przynajmniej nie w każdym przypadku. Kluczowe znaczenie ma też i to, że drogi model drona produkuje się minimum przez kilka lat, a części do takowego dostępnymi są jeszcze minimum przez te pięć lat po zakończeniu jego produkcji. Tak to rzecz jasna musi wyglądać i co równie istotne nie każdy przedsiębiorca używający drona może naprawić swoją maszynę we własnym zakresie, bo do napraw potrzebne są i umiejętności i czas.

Oprogramowanie.

Drony to także te dodatkowe problemy powiązane z aktualizacjami ich oprogramowania. Rzecz jasna najlepiej jest wtedy gdy z sieci pobiera się darmowe aktualizacje, ale pewna część producentów kombinuje tak by to właśnie do nich przyjeżdżać z dronem po to by odpłatnie wgrać aktualizację. W tym rzecz jasna tkwi problem bo to wydatek dla przedsiębiorców, ale też i zysk dla ludzi, którzy co dzień zajmują się tego typu aktualizacjami. Oni też wgrywają je dość szybko, czyli zazwyczaj po mniej niż godzinie odbiera się drona z wgraną aktualizacją.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here