Dlaczego Wrocław

Wrocław to jedno z piękniejszych miast w naszym kraju. Usytuowane jest w południowo- zachodniej części naszego kraju, w otoczeniu gór, lasów i licznych zamków. Co decyduje o tym, że Wrocław cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że wielu ludzi nie tylko przyjeżdża na zwiedzanie, ale postanawia osiedlić się w tym mieście? I co warto wziąć pod uwagę kupując mieszkanie we Wrocławiu?

Co sprawia, że Wrocław jest tak wyjątkowym miastem na mapie naszego kraju? Nie sposób wymienić wszystkich walorów i zalet tego poniemieckiego miasta. Wielu czytelników tego artykuły z pewnością na pierwszym miejscu wymieni niesamowita, zabytkowa architekturę miasta. Ostrów Tumski ze swoimi zabudowaniami z czerwonej cegły, Rynek z kolorowymi kamienicami, stare fosy miejskie i piękne mosty, których we Wrocławiu jest ponad 100, to tylko niektóre z elementów miejskiego krajobrazu miasta. Co roku tysiące turystów z Polski, Europy i nie tylko przyjeżdża do Wrocławia, aby poznać jego historię i poczuć piękno tego tajemniczego i mającego wiele do zaoferowania pod względem architektonicznym miasta. Wielu turystów swoje pierwsze kroki kieruje do najstarszej części miasta i rozpoczyna tam przygodę ze zdobywaniem punktów widokowych Wrocławia, do których należy między innymi wieża widokowa przy katedrze Jana Chrzciciela, Most Pokutnic, Wieża na budynku wydziału matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nie tylko architektura cieszy oczy. Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy turystów odwiedza wrocławskie zoo i jego największą atrakcje – afrykarium. Poza tym Wrocław może się poszczycić dużą ilością parków miejskich i atrakcjami związanymi z rzekami Wrocławia: Odrą, Ślezą i Oławą. Każdy kto choć raz odwiedzi Wrocław wie, że będzie tu wracał regularnie. Niektórzy nawet postanawiają się tu przeprowadzić. Co skłania ludzi do osiedlenia się we Wrocławiu?

Wrocław nie tylko dla wrocławian

Aktualnie rodowitych wrocławian jest coraz mniej. Mnóstwo studentów, którzy kończą edukację pozostają we Wrocławiu, a inni przenoszą się do tego miasta nawet z drugiego końca kraju. Dlaczego tak się dzieje? Oprócz walorów miasta, o których już powiedzieliśmy, Wrocław to także nieustannie rozwijające się miasto pod względem gospodarczym. Każdy kto tu chciał osiąść mógł się przekonać, że znalezienie pracy nie jest trudne – częściej można mówić o tym, że to praca szuka ludzi. W samym mieście oraz w okolicach Wrocławia pojawiają się firmy zagraniczne, które skutecznie poszerzają rynek pracy. Nic dziwnego, że młodzi z mniejszych miejscowości np. na wschodzie kraju, z ogromną chęcią przeprowadzają się do Wrocławia.

Gdzie warto zamieszkać we Wrocławiu?

Ponieważ chętnych na zakup lub wynajem mieszkania jest bardzo dużo, rynek budowlany przeżywa prawdziwy rozkwit. Na wielu dzielnicach realizowane są nowe projekty. Jednak jak mądrze wybrać lokalizację swojego nowego mieszkania? Zanim podejmie się decyzję warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Należy zwrócić uwagę na połączenie danego osiedla z centrum Wrocławia oraz innymi dzielnicami. Może być to szczególnie ważne jeśli zamierzamy dojeżdżać do pracy. Obecnie jednym z najbardziej zakorkowanych osiedli jest Jagodno i Psie Pole. Jak czytamy w serwisie Omega Buildings z uwagi na utrudnioną komunikację w mieście niektórzy wolą osiedlić się pod Wrocławiem i dojeżdżać do centrum miasta pociągiem. Takie rozwiązanie wbrew pozorom bardzo ułatwia dotarcie do pracy.

Niektórzy cenią sobie życie w centrum wydarzeń, dlatego wybierają mieszkania w centrum miasta. Ten rejon Wrocławia jest bardzo urozmaicony. Spotykamy tu stare kamienice z brudnymi klatkami schodowymi, a także eleganckie, nowoczesne apartamentowce, z dostępem do rzeki i spokojnych terenów rekreacyjnych. Na osiedlach takich jak Plac Grunwaldzki, Zalesie, Kleczków czy Ołbin świetnie odnaja się osoby, które preferuje wyższy standard mieszkań, potrzebują kontaktu z przyrodą, a dodatkowo chcą być blisko wydarzeń artystyczno-kulturalnych, które najczęściej odbywają się w centrum miasta.

Jeśli chcesz odwiedzić Wrocław lub zamieszać w nim na stałe to serdecznie zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here