Studnia prawnicze warszawa

Najważniejsze informacje o studiach prawniczych

Wybór studiów stanowi nie mały problem na absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Gro
z nich nadal nie wie co chce robić w życiu. Często młodzież na studia idzie ze względu na presję rodziny. Jednak jeżeli ktoś decyduje się na studia prawnicze wie po co tam idzie i musi mieć ogromny zapał w sobie. Studia prawnicze są bardzo wymagającym kierunkiem. Trzeba opanować mnóstwo wiedzy, której nie da się często zrozumieć, a po prostu zapamiętać. Student musi być na bieżąco ze wszystkim co dzieje się na świecie i w kraju. Każda nowelizacja ustawy może wiązać się z tym, że to czego uczył się przez ostatnich kilka miesięcy staję się nie ważne. Studiowanie prawa nie gwarantuje późniejszej pracy. Aktualnie jest to jeden z bardziej obleganych kierunków, a co za tym idzie prawników na rynku jest z każdym rokiem coraz więcej. Zaczyna dla nich brakować pracy i żeby ją dostać trzeba być naprawdę wybitnym studentem lub mieć znajomości. Studia prawnicze są studiami jednolitymi tzn. trwają 5 lat.

Warunki dostania się na studia prawnicze

Studia prawnicze w Warszawie są proponowane przez wiele uczelni. Jednak dostanie się na nie wcale nie jest takie proste. Przez ogrom zainteresowanych progi wyników maturalnych są postawione bardzo wysoko. Mimo różnorodności uczelni w większości progi są takie same i skupiają się na tych samych przedmiotach. Aby absolwent szkoły średniej lub zawodowej mógł ubiegać się o studia prawnicze w Warszawie na maturze bardzo dobrze musi zdać egzamin z języka polskiego oraz języka obcego. Dodatkowo wysoki poziom powinien uzyskać z co najmniej jednego przedmiotu rozszerzonego. Szczególnie oczekiwane przez uczelnie przedmioty to: historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka oraz geografia.

Studnia prawnicze warszawa
Warszawskie uczelnie oferujące studia prawnicze

Gdzie zatem w Warszawie można studiować prawo? Oczywiście wybór jest bardzo duży, wszystko zależy od tego jaki dział prawa dokładnie chcemy studiować oraz jak dużo środków możemy poświęcić na te studia. Z pewnością dwie najbardziej znane uczelnie słynące ze studiów prawniczych w Warszawie to Uczelnia Łazarskiego oraz Akademia Leona Koźmińskiego. Uniwersytet Warszawski ma w swojej ofercie Wydział Prawa i Administracji. Na tej uczelni można studiować np. prawo finansowe i skarbowość. SGH czyli Szkoła Główna Handlowa w Warszawie umożliwia studentom wybór takiego kierunku jak np. ekonomiczna analiza prawna. Z kolei prawo gospodarcze można studiować na Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji (WSIZiA) w Warszawie. Kolejną uczelni, która w swojej ofercie ma studia prawnicze jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego na którym jest wydział administracji i prawa oraz prawo kanoniczne.
Są to oczywiście tylko przykładowe kierunki na kilku przykładowych uczelniach. Każda
z nich na swoich stronach internetowych ma podaną dokładną ofertę. Należy też pamiętać, że ta oferta co roku nie musi być taka sama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here