praca anglia bez języka

Chcesz wyjechać za granicę do pracy? Jednak Twój język angielski jest na niskim poziomie? Nic straconego – jedź, pracuj… A języka nauczysz się z czasem!

Praca w Anglii bez języka? Czy to w ogóle możliwe?

Choć nie znasz języka angielskiego, możesz spokojnie pojechać do Anglii i podjąć tam pracę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Anglicy są bardzo wyrozumiali i chętnie pomagają obcokrajowcom w nauce ich ojczystego języka. W większości przypadków, będą się starać mówić w prosty sposób, prostymi zwrotami wręcz komunikatami. Jeżeli jednak ten sposób zawiedzie i nadal nie będziesz w stanie zrozumieć, co dokładnie masz zrobić, sięgną po ich tajny manewr. Jaki? Otóż poproszą o pomoc… innego Polaka, którego w Anglii trudno nie spotkać. Polacy są wszędzie, więc na pewno nie będzie problemu z tym, by ktoś po polsku wyjaśnił Ci, co należy do Twoich obowiązków. Z czasem, sam ogarniesz podstawowe zadania i będziesz wiedzieć, co masz robić. W ten sposób też poznasz podstawowe zwroty i kolejne, nowe słowa – także chcąc nie chcąc, zaczniesz uczyć się języka. A później, będzie już tylko lepiej.

Praca w Anglii bez języka – gdzie najlepiej zacząć?

praca anglia bez językaPodejmując decyzję o wyjeździe na obczyznę bez znajomości języka, warto zacząć od tej najprostszej pracy. Jakiej?
a. Magazyny i hale produkcyjne – tu zwykle liczy się spryt, zaangażowanie, umiejętność pracy w zespole, szybkość, precyzja i odpowiedzialność. Język angielski jest na samym końcu. Ważne jest, byś wiedział, co firma produkuje i jakie zadania na Ciebie czekają. A czekają między innymi: pakowanie, sortowanie, kontrola jakości, czyli – najogólniej mówiąc – praca przy taśmie. Tu nie trzeba nic mówić. Tu wystarczy wykonywać konkretne zadanie przez kilka godzin trwania zmiany. Proste, prawda?

b. Hotele, pensjonaty – nieco wyższy szczebel, bo przydałoby się jednak znać choć podstawowe zwroty, jak: „Good Morning, how are you?”, „What do you want for dinner?”, „ Do you need houskeeping service?”, „I bring you a new towels. Could I do something more for you?” – i tym podobne. Ale spokojnie! Jeżeli tego nie potrafisz, nic straconego! Na pewno znajdą się wśród pracowników hotelu Polacy, którzy wszystko ładnie Ci wytłumaczą. Z czasem, nawet pracując jako konserwator powierzchni płaskich, sam nauczysz się wielu zwrotów. Ze słuchu, z rozmów między gośćmi hotelu, między pracownikami. Wszystko przyjdzie z czasem.

c. Restauracje – aż by się chciało rzec: „level hard”. Tu trzeba nieco więcej znać języka, choć i bez niego poradzić sobie można. Najczęściej jednak – nie znając angielskiego – można trafić na stanowisko pomocy kuchennej – czyli na popularnie zwany „zmywak”. Pracodawca zaprowadzi Cię na stanowisko pracy, wyposaży w gumowe rękawice, zmywak kuchenny i płyn do naczyń a resztę już sam ogarniesz. W końcu mycie naczyń w Anglii niczym nie różni się od tego w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here