postanowienia noworoczne
Fot. Pexels.com

Marzec to miesiąc, w którym niemalże nikt nie dotrzymał swojego noworocznego postanowienia. Jak to się dzieje? Co zrobić, żeby to się jednak udało? Mamy dobrą informację. Jeśli szukasz takich informacji masz większe szanse, że kolejne postanowienie się uda.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/noworoczne-postanowienia-o-ktorych-warto-pomyslec/

Dlaczego postanowienia noworoczne nie są realizowane?

Istnieje wiele powodów przez które nie udaje się realizować postanowień składanych sobie w nowy rok. Pierwszym z nich jest to, że ustanawiamy je na ostatnią chwilę, niekiedy pod wpływem dobrej zabawy czy alkoholu. W związku z czym zdarza się, że cele, które sobie ustalamy są nierealne bądź nie zależy nam na ich realizacji.

Kolejną kwestią jest odkładanie rzeczy w czasie. Jeśli czekamy z realizacją postanowienia do pierwszego stycznia odkładamy wysiłek w czasie. Często wiąże się to z brakiem motywacji do wykonania pierwszego kroku.

Jak stworzyć postanowienia noworoczne, które zrealizujemy?

Jeśli chcemy, aby w końcu nam się udało warto stworzyć postanowienie noworoczne wcześniej niż 31 grudnia. Należy je nieco dłużej przemyśleć. Ustalając cel zastanów się przede wszystkim dlaczego chcesz go zrealizować, jaki masz ku temu powód. Bycie zdrowszym, osiągnięcie lepszych wyników? Powodów może być wiele. Najważniejsze to znaleźć taki, który będzie naszym motywatorem. Zapisz go i umieść w widocznym miejscu.

Podchodząc do tworzenia postanowienia myśl realnie. Nie twórz postanowienia, że co miesiąc pojedziesz na wycieczkę do innego kraju jeśli w zeszłym roku udało Ci się to tylko raz. Podejdź do tego w sposób realny.

Kolejną kwestią jest ustalenie ram czasowych. Musisz je konkretnie zapisać. Najlepiej tworzyć nieco krótsze cele niż cały rok. Zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz z tworzeniem skutecznych postanowień. Tak długi horyzont czasowy może Cię zniechęcić. Będziesz myśleć, że masz jeszcze dużo czasu do realizacji.

Nie zapominaj o konkretności także w ogólnym wyznaczaniu celu. Nie rób ogólnych założeń jak „schudnę”. Zamiast tego podaj konkretną liczbę kilogramów np. schudnę 9 kilogramów. Jeśli nie skonkretyzujesz celu nie będziesz wiedzieć kiedy uda się go zrealizować.

Zobacz też: http://zarabiajblogujac.pl/organizacja-pracy-zdalnej-w-domu-jak-to-zrobic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here