interpretacja podatkowa

Przepisy bardzo często bywają bardzo długie oraz niejasne, a co za tym idzie narzucają wątpliwości związane z danym zagadnieniem. Podobna sytuacja występuje w przypadku przepisów dotyczących płacenia podatków. Zamiast ryzykować naruszenie przepisów, warto wystąpić o interpretacją podatkową. Dostępna jest ona na wyciągnięcie ręki dla każdego przedsiębiorcy. W jaki sposób ją uzyskać? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/interpretacja-podatkowa-jak-ja-samemu-uzyskac/ 

Czym jest interpretacja podatkowa? 

Interpretacja podatkowa jest to domena Krajowej Informacji Skarbowej. Występują do niej m.in. przedsiębiorcy, w celu upewnienia się właściwie stosują się przepisy prawa podatkowego. Dlaczego taka interpretacja jest tak ważna? Jeżeli w rozstrzygnięciu sprawy podatkowej urząd skarbowy czy też urząd celno-skarbowy nie uwzględni interpretacji podatkowej, do której się stosujesz, wówczas Ty nie będziesz ponosić negatywnych konsekwencji. Ochrona ta obejmuje skutki podatkowe tych zdarzeń, które mogą wydarzyć się do końca okresu rozliczeniowego, w którym doręczona została interpretacja indywidualna.

Jak otrzymać interpaterację podatkową? – Wniosek

Możesz zrobić to na dwa sposoby: sposób pierwszy to metoda tradycyjna, czyli na papierze lub w formie online. Jeśli chcesz złożyć wniosek w sposób tradycyjny, to musisz wydrukować wniosek i dokładnie opisać sprawę, która Cię interesuje. Ważna w tym wszystkim jest precyzja. Będzie to przede wszystkim: opisanie stanu faktycznego lub planowanych przez Ciebie posunięć oraz konkretne pytanie. Dobrze jest dodać też własne stanowisko. Niezwykle istotne jest też to, abyś zamieścił oświadczenie dotyczące tego, że sprawa, którą opisujesz, nie jest w trakcie postępowania podatkowego, nie podlega kontroli podatkowej czy celno-skarbowej. Wniosek należ własnoręcznie podpisać. Następnie należy wysłać go lub złożyć osobiście lub przez pełnomocnika – na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała. Możesz też zrobić to online.

Jaki jest koszt interpretacji podatkowej?

Koszt zapłaty za wydanie interpretacji podatkowej to 40 zł za opis każdego stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego. W przypadku kiedy interesuje nas kilka spraw, to za każdą z nich musimy zapłacić osobno. Opłaty należy dokonać przed złożeniem wniosku. Pieniądze przelewamy na konto Krajowej Informacji Skarbowej – na numer konta NBP 25 1010 1212 0064 6422 3100 0000. W tytule przelewu wpisujemy: „Za wydanie interpretacji indywidualnej”. Kopię dowodu wpłaty lub też potwierdzenia przelewu za wydanie interpretacji indywidualnej należy dołączyć do wniosku, który wyślesz do Krajowej Informacji Skarbowej. Możesz go przesłać w ciągu 7 dni kalendarzowych od złożenia wniosku.

Zobacz też: http://www.bestoferta.pl/pomoc-dla-przedsiebiorcow-zobacz-jakie-przepisy-obowiazuja-w-2020/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here