W Polsce z roku na rok notowana jest rosnąca liczba rozwodów. Polacy rozwodzą się częściej i mają krótszy staż małżeństwa. W 2016 roku rozwiodło się 64 tys. par małżeńskich, a wobec 1,7 tys. sądy rodzinne orzekły separację. Współczynnik rozwodów, czyli liczba rozpadających się małżeństw na 1000 nowo zawartych, pozostał bez zmian w roku 2016 wobec 2015. Przy sprawach rozwodowych warto skorzystać z pomocy adwokata z doświadczeniem. Najlepiej wybrać kancelarię specjalizującą się w rozwodach.

Pomoc kancelarii przy rozwodzie

Znacznie więcej małżeństw decyduje się na rozwód w większych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań, niż mieszkańców wsi, gdzie nadal głęboko zakorzeniony jest model pełnej rodziny, a rozwód jest postrzegany jako ogromna, życiowa porażka.

W miastach też małżonkowie mają większe możliwości skorzystania z fachowej porady prawnej. Kancelarie prowadzą liczne sprawy rozwodowe, łącznie z podziałem majątku oraz ustaleniem zasad opieki nad ewentualnymi dziećmi. W skomplikowanych przypadkach rozwodów, kancelaria i jej pomoc jest nieocenionym wsparciem dla powoda i pozwanego. Warto zdecydować się na pomoc doświadczonych, wykwalifikowanych adwokatów rodzinnych, którzy zgodnie z interesami klienta będą prowadzili sprawy z zakresu prawa rodzinnego, w tym:

  • sprawy o rozwód,
  • sprawy o separację,
  • sprawy o podział majątku,
  • sprawy o opiekę nad dziećmi i uregulowanie kontaktów z dzieckiem.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii?

Adwokat danej strony sprawy rozwodowej uczyni wszystko, aby sprawy rodzinne dotyczące rozwodu, ustalenia alimentów czy podziału wspólnie wypracowanego majątku przebiegały najkorzystniej dla klientów. Kancelaria rozwody przeprowadzi z dbałością o szczegóły formalne, z poszanowaniem praw powoda i pozwanego oraz z jak najmniejszym negatywnym wpływem na dzieci rozwodzących się rodziców.

Prawnik w sposób profesjonalny będzie reprezentował swoich klientów przed sądem rodzinnym, wspierając ich swoją doskonałą znajomością przepisów prawa oraz korzystając ze zgromadzonego przez lata, praktycznego doświadczenia procesowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here