Darmowe studia podyplomowe

Licencjat, inżynier, magister… Piękne tytuły, dające dużo satysfakcji z tego, że podołało się pięcioletniej nauce i osiągnęło cel. Jednak czasem jest tak, że pomimo ukończonych studiów czuje się niedosyt. A czasem jest tak, że pracodawca czuje niedosyt i wysyła na… darmowe studia podyplomowe!

Studia podyplomowe – dlaczego warto je zrobić?

Widząc pytanie: „Dlaczego warto robić studia podyplomowe?”, nasuwa się od razu odpowiedź: „Ponieważ człowiek całe życie się uczy i warto wiedzę swą poszerzać nieustannie”. Warto się uczyć, gdyż świat nie stoi w miejscu, on ciągle gna do przodu i to w zastraszającym tempie! Nie ucząc się nowych rzeczy, zwyczajnie nie nadążamy nad postępem technologicznym, technicznym. Bez odpowiedniej wiedzy nie potrafimy poruszać się i obcować we współczesnym świecie. Uczyć należy się jak najwięcej, bo wiedza świadczy o nas samych – o tym, jakimi ludźmi jesteśmy, jakie mamy poglądy. Wiedza pozwala dokonać wielu rzeczy w życiu. Bez niej – nie byłoby szansy na godne życie, życie na wyższym poziomie.

Studia podyplomowe pozwalają zdobyć kolejne szczeble naukowe. Pozwalają poszerzać horyzonty, zdobywać coraz lepsze stanowiska. Często pracodawcy sami wysyłają pracowników na kolejne kierunki, chcąc ułatwić im drogę na szczyt i pokazać im, że mając odpowiednią wiedzę, można sięgać jeszcze wyżej. Wystarczy chcieć i mieć odrobinę samozaparcia, by dotrwać do końca zajęć.

Jak wyglądają studia podyplomowe?

Studia podyplomowe w zasadzie nie różnią się od tych, które są nazywane niestacjonarnymi. Tu również ma się zjazdy kilka razy w miesiącu – zwykle są to weekendy. Zajęcia odbywają się od rana do godzin popołudniowych – wszystko zależy od uczelni.

Darmowe studia podyplomoweNiektóre uczelnie prowadzą zajęcia odpłatnie. Są jednak też takie, gdzie płacić nie trzeba. Warto zatem rozeznać się na rynku i poszukać uczelni, która oferuje darmowe studia podyplomowe. Wówczas jest możliwość podniesienia kwalifikacji, bez ponoszenia większych kosztów.

Jakie kierunki są oblegane na studiach podyplomowych?

Kierunki studiów są różnorodne. W zależności od tego, jaki zakres jest potrzebny w pracy, można wybrać odpowiedni kierunek. Warunkiem jednak jest ukończenie innej, wyższej uczelni (nie koniecznie tej, na której prowadzone są zajęcia podyplomowe).

Do wyboru są na przykład:
– finanse i rachunkowość,
– kadry i płace,
– bezpieczeństwo i higiena pracy,
– psychologia i prawo pracy,
– zarządzanie,
– informatyka,
– grafika komputerowa,
– pielęgniarstwo,
– fizjoterapia,
– pedagogika specjalna i wiele innych.

Jak widać, w zależności od zainteresowań, można wybrać kierunek studiów podyplomowych. Zawsze można doszkolić się w zakresie zdobytej już wiedzy lub poszerzyć horyzonty o zupełnie nowe kierunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here